Pracownia Rozwoju Przez Zabawę to różnorakie zajęcia dla dzieci ukierunkowanych na ich rozwój.

„OBUDŹ W SOBIE ARTYSTĘ” – warsztaty rozwoju kreatywności i twórczości poprzez tworzenie instalacji artystycznych

Warsztaty są formą cyklicznych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Mają na celu wyzwolenie naturalnego potencjału tkwiącego w dzieciach, pobudzenie ich kreatywności i twórczości przy jednoczesnym zadbaniu o rozwój otwartej komunikacji, wyrażania własnych potrzeb w sposób dbający o siebie i innych. Jako narzędzie do pracy wykorzystywane są różnego rodzaju formy tworzenia dzieł artystycznych w tym instalacje.

Obecnie zajęcia realizowane są w Społecznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Stalowej Woli. Fotorelacje z bieżących zajęć zamieszczane są na Facebooku Pracowni.

Chętnych do skorzystania z oferty zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 505 234 478.

Warsztaty „Rozwój przez zabawę” w ramach Festiwalu Nauki KUL – 20 września 2019 r.

Animatorzy stworzyli dzieciom przestrzeń, w której mogły włączać się w zajęcia, doświadczać, tworzyć we właściwym dla siebie tempie. Zadawali pytania otwarte by pobudzić wyobraźnię dzieci oraz by wzmacniać ich wewnątrzsterowalność i umiejętność polegania na sobie a także wiarę we własne możliwości. Warsztaty były czasem, gdy dzieci po prostu poznawały siebie i rozwijały się 🙂

Półkolonie – „Warsztaty rozwoju przez zabawę” czerwiec 2019 r.

Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu i skupiały się na rozwoju umiejętności interpersonalnych uczestników półkolonii, ich integracji, autoprezentacji oraz umiejętności pracy w grupach.

Poza tym w drugim bloku warsztatów dzieci mogły rozwinąć swoją twórczość, kreatywność oraz umiejętność podejmowania decyzji doświadczając swobodnej zabawy. Dzieci miały do dyspozycji stoiska takie jak:

  • domowy piasek kinetyczny (mąka i olej)
  • ścieżka sensoryczna z wykorzystaniem igliwia, szyszek, kamyków, fasoli, waty itp.
  • zabawy z chustami z organzy (stymulacja małej motoryki)
  • tworzenie „woreczków manualnych” do stymulacji małej motoryki z wykorzystaniem żelu do włosów, guzików i folii
  • stoisko plastyczne (kredki, plastelina, kartki)
  • segregowanie przedmiotów o różnej strukturze, fakturze (np. wata, szyszki, śrubki, kamyki, groch itp.)
  • zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza.

Chętnych do skorzystania z oferty zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 505 234 478.

Warsztaty „Ścieżka sensoryczna” październik 2018 r. – marzec 2019 r.

Warsztaty prowadzone były cyklicznie dla dzieci z udziałem rodziców. Rodzice obserwowali dzieci, ich gotowość do doświadczania poprzez stopy bodźców stymulujących rozwój sensoryczny. Ścieżka sensoryczna z użyciem igliwia, szyszek, kamyków, waty, gazet, grochu, kaszy i innych elementów była dla dzieci wyzwaniem, z którym każde mogło zmierzyć się w wybrany dla siebie sposób. Animator zadając pytania otwarte pomagał dzieciom nazwać co tak właściwie czują chodząc po poszczególnych elementach oraz określić jak się z tym czują, jakie jest to dla nich uczucie.

Były to warsztaty ukierunkowane na indywidualny rozwój dzieci, wzmocnienie umiejętności polegania na sobie, nazywania własnych odczuć, wiary we własne możliwości, mierzenia się z wyzwaniami.

Warsztaty „Plastyka sensoryczna” październik 2018 r. – marzec 2019 r.

Warsztaty odbywały się cyklicznie. Animatorzy wykorzystywali mąkę, wodę, barwiony makaron, ryż i wspomagające akcesoria. Zadawali dzieciom pytania otwarte pobudzając ich kreatywność. Dbali o to by dzieci czuły się bezpiecznie i mogły angażować się zgodnie z własną gotowością i potrzebami.

Podczas zajęć obecni byli rodzice, po to by mogli obserwować własne dzieci, ich gotowość do doświadczania i podążania za sobą, ale również po to by mogli sami lepiej poznać siebie i własny poziom otwartości na pozwolenie dziecku na samodzielną zabawę w sposób i w tempie jaki ono wybierze.